Iphone 5

Kompjuter

Do Iphone 5 ndonjëherë të lirohet?
IPhone ynë 5 date release parashikim: nëntor 2012

Latest 5 përfolur iPhone release date: 15 qershor 2012

Data e lëshimit të iPhone 5 ka qenë vetëm një thashetheme në vazhdim e sipër për muaj tani. Ndër tiparet e reja çdo Iphone i ri sjell, release date është vetëm si temë e nxehtë për një. Njerëzit duan të dinë saktësisht se kur është në dispozicion në mënyrë që ata mund të kenë parë atë, apo e kanë atë në të gjitha. Çdo lirimin e re Iphone ka qenë gjithmonë një i ethshëm ende shumë i suksesshëm për Apple, duke shitur më shpejt se ata mund të dorëzojë. Njerëzit duan gjithmonë atë që ata nuk mund të ketë vetëm që bën këto që nis shumë më i mundimshëm. Mos ki frikë, kur Iphone 5 release date është zbuluar ju mund të jeni i sigurt se ne do të kemi atë për ju parë.
E 5 Iphone pritej të lirohej me IOS ri 5 por komplikime ndodhi që e bëri lirimin e të 5 iphone me IOS 5 pamundur në sytë e Apple. Pra, këtu kemi Iphone 4S, që për shumë ishte një zhgënjim i madh. Shumica e njerëzve janë duke pritur më shumë nga një nga kompanitë më të mëdha dhe më teknologjikisht me ndikim në botë deri më sot. Ditë Iphone 4S u njoftua, aksioneve Apple rënë dhe për arsye të mirë. Ndërsa Iphone 4S bën përmirësimet e performancës dhe ofrojnë karakteristika të shtuar, ajo nuk ishte e mjaftueshme në pajtim me shumicën e entuziastësh Iphone. Ndërsa kjo nuk është hera e parë Apple lëshuar versionin e një ‘s’ në mes të versioneve zyrtare, ishte fakti se ajo ishte aq nga populli blu dhe të papritura ka tronditur dhe aksioneve të Apple.
IPhone 5 release date është ende vetëm thashethemet që qarkullojnë me asnjë informacion konkret. Megjithatë fakti që Apple duket të preferojnë të kenë nis e tyre të mëdha në fund të pranverës në fillim të verës është ndoshta një vend i mirë për të spekulojë datën e lëshimit të ardhshëm për Iphone 5. Deri tani shumica e gurus teknologjisë janë duke thënë se në fillim të verës 2012, por tani me lirimin e kohëve të fundit i Iphone 4S datën 5 iphone lirimin mund të vonohet më tej. Konsumatorët që blejnë iPhone 4s mund të jetë tejet i zemëruar nëse Apple do të lëshojë Iphone 5 më pak se një vit më vonë. Për fat të keq në botë vitin e sotme teknologjisë 1 është një kohë shumë të gjatë, në mënyrë që të mësohen me të.
Jo vetëm që këto release daton një çështje të liruar një produkt bug lirë, por ka edhe një aspekt të marketingut prapa tyre. Apple dëshiron të nxjerrë në kohën absolute më të mirë për të maksimizuar fitimet pas muajsh të ndërtimit dhe madje edhe vjet me vlerë të hype. Shtyrja një kohë të gjatë mund të lejojë për konkurrencë për të ardhur në dhe pengese një përqindje të mirë të konsumatorëve që rriten palodhur i pritur. Liruar shumë shpejt mund të rezultojë në një produkt të mbushur bug që nuk ishte e mjaftueshme testuar shkaktojnë probleme të mëdha mbështetëse të konsumatorëve dhe potencialisht të dëmtuar reputacionin e kompanisë.Image

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s