Faktohet shkencërisht, celularët s’shkaktojnë kancer

Kompjuter

S’ka asnjë lidhje mes përdorimit (abuzimit) të celularit dhe shkaktimit të kancerit. Lajmi është fryt i një studimi të kryer sëfundmi nga “British Health Protection Agency” sipas së cilës, pas disa eksperimenteve të kujdesshme, nuk janë konstatuar prova bindëse se frekuencat e transmetuara nga celularët mund të dëmtojnë qelizat njerëzore duke u provokuar lindjen e sëmundjes së kancerit, shkruan Portali Albeu.com.

E njëjta gjë është konstatuar edhe me rrezet e sobave me mikrovalë, për të cilat është faktuar se nuk shkaktojnë dëme në tru apo në sistemin e riprodhimit

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s