Motorola shet 200,000 tabletë

Kompjuter

Motorola Mobility ka shitur 1 milion tabletë gjatë vitit 2011 – ku vetëm 200,000 tabletë Xoom dhe Xyboards u shitën gjatë çerekut të katërt të vitit, një çerek gjatë të cilit ndërmarrja raportoi që kishte pasur një humbje prej 80 milionë dollarëve.
Prodhuesi i elektronikës për konsumatorë raportoi shitjen e ulët të tabletëve dhe përfitimet negative gjatë të enjtes në raportin e vet për të treguar përfitimet gjatë atij çerekviti.

Për një vit të plotë, Motorola raportoi një humbje prej 249 milionë dollarë në 13 miliardë dollarë përfitime, që paraqet një ngritje prej 86 miliardë dollarëve humbje në përfitimet gjatë vitit 2011 që ishin 11.5 miliardë sosh.

Shitjet e prodhimit kishin shënuar rënie viti për vit gjatë çerekut të katërt të vitit. Motorola shiti 10.5 milionë telefona dhe tabletë (të cilët të gjithë e kanë sistemin operativ Android të ndërmarrjes Google) gjatë tremujorit të fundit të vitit 2011, që paraqet një rënie nga 11.3 milionë sa i kishte gjatë çerekut të katërt të vitit

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s