Tuesday, May 1, 2012 Xolo X900, smartphone i parë nga “Intel”

Kompjuter


Kompania “Intel” e paralajmëroi telefonin e saj të parë të mençur i cili shfrytëzon procesorin e saj, me çka njoftoi edhe futjen në tregun e smartphone-ve.

Telefoni është i emërtuar Xolo X900 ndërsa karakterizohet nga 1.6 HGz Atom procesor, ekranin 4-inçësh LCD, sistemin operativ Android Gingerbread (Ice Cream Sandwich është në rrugë e sipër, thonë në “Intel”) dhe kamerën 8-megapikselë e cila është në gjendje që të realizojnë “rrafallin” prej 10 fotografive me rend.

Xolo X900 e prodhon prodhuesi indian “Lava”, ndërsa do të shitet për rreth 420 dollarë, që është dyfishë më pak se çmimi i iPhone 4S në Indi, në të cilin vend pritet të shitet vetëm, e pastaj varësisht nga kërkesa do të paraqitet edhe në tregjet tjera.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s