RIM prezanton telefona dhe BlackBerry 10

Kompjuter

Prodhuesi i njohur kanadez, kompania Research in Motion, ka zbuluar versionin e ri të sistemit të saj operativ, si dhe modelin e ri të telefonit BlackBerry, i cili tani ndryshon pamje dhe duket pak a shumë sikurse rivalët e tjerë në treg.

Pajisjet e para B;ackBerry me sistemin operativ të koduar me numrin 10, do të paraqiten në treg dikur kah fundi i vitit, ndërsa kompania shpreson se këto risi do ta këndellin atë nga rënia e vazhdueshme.

Edhe pse nuk ka shumë detaje për modelin e telefonit me sistemin e ri operativ të bazuar në QNX, BlackBerry 10 Dev Alpha me sa duket do të ketë ekran të ndjeshëm në prekje me 4.8 inç dhe rezolucion orej 1280 x 768 pikselëve.

Siç thuhet, BlackBerry 10 Dev Alpha do të ketë të integruar opsionin e pagesave NFC, dhe rrjetin HSPA, mikro SIM kartelën dhe detaje tjera interesante për përdoruesit final.

 

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s