Metali i lengshem ne iPhone e ri

Kompjuter

 

Sipas thashethemeve me te reja lidhur me gjeneraten e ardhshme te iPhone, thuhet se do te kete shtepizen e punuar bazuar ne teknologjine Liquidmetal.

Duke cituar burime anonime nga industria, ETnews nga Koreja thote qe Apple do te shfrytezoje teknologjine Liquidmetal per iPhonein e ri, dhe thekson qe do te prezantohet ne konferencen e ardhshme boterore per zhvillues te Apple, e cila zakonisht mbahet ne qershor.
Apple ka blere licencen komerciale ekskluzive per Liquidmetal nga fundi i vitit 2010 nga kompania Liquidmetal Technologies. Kjo teknologji, te cilet Apple deri me tani e ka shfrytezuar vetem per veglen per nxjerrjen e SIM karteles, shpesh quhet edhe qelqi i metalte.
Ne dokumentacionin e vet Liquidmetal Technologies thote qe ky material eshte me i forte, elastik dhe me i qendrueshem se alumini, legurat e titanit dhe celiku qe nuk ndryshket.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s