Add/Remove Programs Cleaner

Nëse, për disa arsye, ju doni që një program të mos shfaqet në listën e programevenë Add or Remove Programs  në Control Panel , egziston një program, i quajtur Add / Remove Programs Cleaner, që ju lejon të fshihni programe në listën Add Remove Programs.

Add or Remove Programs option on the Control Panel menu

Pasi që të futeni në START | CONTROL PANEL | Add or Remove Programs |, do te ju shfaqet tabela ne vijim. Si shembull ne do ta fshehim 7-Zip 4.65.
Add or Remove Programs dialog with 7-Zip
Nese Add/Remove Programs Cleaner nuk e keni te instaluar atehere shkarkojeni duke klikuar ketu. Jepi Exctract files nga WinRar dhe pastaj futu ne folderin e shkarkuar, gjej filen me kete emer: AddRemoveCleaner.exe, kliko dyher mbi te qe te instalohet.
Add/Remove Programs Cleaner executable file
Pasi që të instaloni programin, Add/Remove Programs Cleaner, hapeni ate, dhe do te ju shfaqet nje dritare ku ju mund te zgjedhni se cilin program deshironi ta fshehni. Per ta fshir 7-Zip, selektoje 7-Zip 4.65  . Dhe kliko OK.
Add/Remove Programs Cleaner dialog box
Add/Remove Programs Cleaner dialog box
 Shkoni tek START | CONTROL PANEL | ADD OR REMOVE PROGRAMS | dhe shikoni se a eshte fsheh 7-Zip 4.65. Ne rastin tone eshte fsheh [Shih foton].
Add or Remove Programs tool without 7-Zip

Nese deshironi që ta ktheni ate program prap ne listen e programeve qe ke instalu ateher vepro ne te njejten menyre, vetem selekto programin dhe kliko OK.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s