Apple

Apple 2.0GHz MacBook Pro-MC721

Apple 2.0GHz MacBook Pro-MC721

2.0GHz MacBook Pro (MC721/A)

Enclosure – Precision aluminium unibody

Processor – 2.0GHz quad-core Intel Core i7

L3 cache – 6MB shared

Memory – 4GB (two 2GB SO-DIMMs) of 1333MHz DDR3 SDRAM; supports up to 8GB

Hard drive – 500GB Serial ATA; 5400 rpm

Slot-loading optical drive – 8x SuperDrive (DVD?R DL/DVD+/-RW/CD-RW)

Graphics – Intel HD Graphics 30005 and AMD Radeon HD 6490M with automatic graphics switching

Graphics memory –  256MB GDDR5

Video – FaceTime HD camera; Thunderbolt port with support for DVI, VGA, dual-link DVI and HDMI (requires adapters, sold separately)

Display –  15.4-inch (diagonal) LED-backlit glossy widescreen display, 1440×900 resolution

Expansion – One Thunderbolt port (up to 10Gbps), one FireWire 800 port (up to 800Mbps), two USB 2.0 ports (up to 480Mbps), SDXC card slot

Audio – Stereo speakers with subwoofers, omnidirectional microphone, audio line in mini-jack (digital/analog), audio line out / headphone mini-jack (digital/analog)

Networking – 10/100/1000BASE-T (Gigabit) Ethernet

Wireless – Wi-Fi (based on IEEE 802.11n specification)2; Bluetooth 2.1 + EDR (Enhanced Data Rate) wireless technology

Hardware accessories –  85W MagSafe Power Adapter, AC wall plug, power lead

Apple MacBook Air-13-inch-128GB

Modeli Nr – Apple MacBook Air-13-inch-128GBDisplay – High-rezolutë LED-Shkod ekran widescreen me shkëlqim me mbështetje për miliona të ngjyrave.
13.3-inch (diagonal) me rezolucion të lartë LED-Shkod ekran widescreen me shkëlqim me mbështetje për miliona ngjyra

Rezolutat e mbështetura:
1440×900 (amtare), 1280×800, 1152×720 dhe 1024×640 piksela në 16:10 aspekt; 1024×768 piksele 800×600, e në 4:3 aspekt

Madhësia dhe Pesha – Ultra-hollë dhe ultra-light unibody ndërtimi alumini.
Gjatesia: 0.3-1.7 cm 0.11-0.68 inç)
Gjerësia: 32.5 cm (12.8 inç)
Thellesia: 22.7 cm 8.94 inç)
Pesha: 1.35 kg 2.96 pound)

Storage – All-flash magazinimit.
128GB flash magazinimit

Processor dhe Memory – Mundësuar nga Core dyfishtë-core Intel I5 ose i7 processor dhe memorie DDR3.
Processor
Dual-core 1.7GHz Intel Core i5 me 3MB cache L3 përbashkët
Modeli disk 256GB hard Configurable të dual-core 1.8GHz Intel Core i7 me 4MB cache L3 përbashkët, vetëm në Online Store Apple.

Kujtim
4GB DDR3 1333MHz kujtesës në bord

Grafika – avancuar Intel Graphics HD 3000.
Intel Graphics HD 3000 me 384MB procesor të DDR3 SDRAM ndahet me memory3 kryesore

Mbështetje dhe Video Kamera – Built-in kamera FaceTime.
* Kamera FaceTime
* Ekran dyfishtë dhe mirroring video: njëkohësisht e mbështet rezolutën e plotë amtare në ndërtuar në ekran dhe deri në 2560×1600 pixels në një ekran të jashtëm, si në miliona ngjyra

Lidhjet dhe Zgjerimi – USB 2.0, rrufeja, kufjeve port, MagSafe pushtet port, SD card slot (13-inch model).
* Dy portet USB 2.0 (deri në 480 Mbps)
* Rrufeja port
* Slot SD card

Bateri dhe Power – avancuar litium-polimer bateri me përshtatës MagSafe pushtet.
Wireless web
Deri në 7 orë

Koha e pritjes
Deri në 30 ditë

50-vat-orë; 45W Adapter MagSafe energji me sistemin kabllor menaxhimit; MagSafe fuqi port

Wireless – Latest Wi-Fi dhe Bluetooth teknologjive.
Wi-Fi
802.11n Wi-Fi e rrjeteve pa tel, 5 IEEE 802.11a/b/g compatible

Bluetooth
Bluetooth 4.0 teknologji wireless

Audio – Stereo folës, mikrofon dhe kufjeve.
Jo stereo speakers
* Mikrofon omnidirectional
* Kufje port
* Mbështetje për kufje Apple Remote dhe me MIC

Kërkesat elektrike dhe Operating
* Tension Line: 100-240V AC
* Frekuenca: 50Hz për 60Hz
* Temperatura Operative: 10? në 35? C (50? Të 95? F)
* Temperatura Storage: -24? në 45? C (-13? Të 113? F)
* Lagështia relative: 0% në 90% jo-kondensimit
* Lartesi maksimale operative: 3,000 metra (10.000 feet)
* Lartësi maksimale storage: 4,500 metra (15,000 feet)
* Lartësi maksimale të anijeve: 10.500 metra (35.000 feet)

Apple 2.3GHz MacBook Pro-MC700

 
Modeli Nr – Apple MacBook 2.3GHz Pro-MC700 / AApple MacBook 2.3GHz Pro-MC700 / A

Shtojcë – Precision alumini unibody

Processor – 2.3GHz dual-core Intel Core i5

L3 cache – 3MB përbashkët

Memory – 4GB (dy 2GB SO-DIMMs) prej 1333MHz DDR3 SDRAM,mbështet deri në 8GB

Hard drive – Serial ATA 320GB; 5400 rpm

Slot-loading drive optik – 8x SuperDrive (DVD R DL / DVD RW / CD-RW?)

Grafika – Intel Graphics HD 3000 me 384MB procesor të DDR3SDRAM përbashkët me memorie kryesore

Video – FaceTime HD kamerë, rrufeja port me mbështetje për DVI, VGA, DVI dual-Lidhje dhe HDMI (kërkon adapters, të shiten veç e veç)

Display – 13.3-inch (diagonal) LED-Shkod ekran widescreen me shkëlqim, 1280×800 rezolutë

Zgjerimi – Një rrufeja port (deri në 10Gbps), një FireWire 800 port(deri në 800Mbps), dy USB 2.0 portet (deri në 480Mbps), slotSDXC kartë

Audio – Stereo folësit subwoofer, me mikrofon omnidirectional, e kombinuar kufjeve / në linjë (mbështet prodhimin dixhital)

Networking – 10/100/1000BASE-T (Gigabit) Ethernet

Wireless – Wi-Fi (IEEE bazuar në specifikimin 802.11n) 2;Bluetooth 2.1 + EDR (Enhanced Data Rate) teknologji wireless

Pajisje hardware – 60W MagSafe pushtet përshtatës, AC mur plug,të çojë energji

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s