Ipad

Është i shkëlqyer, në çdo kuptim të fjalës.
Merr iPadin e ri dhe Papritmas, është e qartë. Ju jeni në të vërtetë prekës ne fotot tuaja, duke lexuar një libër, duke luajtur në piano. Gjithcka  Vjen Midis teje dhe çfarë doni. Kjo për të bërë nje pervoje edhe më të mirë.

Kemi bërë elementet themelore të iPad më të mirë – ekranit, kamera, lidhje wireless.

     

Çdo gjë që ju bëni me iPad, ju bëni përmes ekranit të e madh, të bukur. Dhe Kur ekranit është më mirë, përvoja iPad gjithë është mirë.Ekran Retinë në iPad ri përmban një rezolutë të 2048-nga-1536, ngopjes së 44 për qind Madhe ngjyra, dhe një befasues 3.1 milion pixels – në të njëjtën hapësirë 9.7-inch. Kjo është katër herë numri i piksele në iPad 2 dhe një milion më shumë se një HDTV. Këto pixels janë aq afër së bashku, sytë e tu nuk mund të dalloj ato individuale në një distancë shikimin normal. Kur ju nuk mund të shihni pixels, ju shihni foto tërë. Ose artikull. Ose lojë. Në mënyrat që ju mund kurrë më parë.

iPad vetem 7,85-inch I hollë dhe perdoret si kontaktues

Teknologji rrugëdalje. Për një ekran rrugëdalje.

Në mënyrë për të krijuar një ekran me katër herë në pixels, kemi pasur për të hartuar atë në një mënyrë krejtësisht të re. Ju shikoni, çdo piksel në ekran ka sinjale të shumta ia thënë Kur të ndizet. Por kur ju keni një shumë të piksele dhe një shumë e sinjaleve në aeroplan provimit, sinjale të merrni kaloi dhe cilësia e imazhit vuan. T’u siguruar që gjithçka në iPad ri duket i qartë si kristali, inxhinierë Apple ngritur piksele mbi një avion tjetër – i ndarë ato nga sinjale. Kjo është teknologji që është zbulim i madh. Ashtu si iPad të ri vetë.

                 

Me të vërtetë  i shpejtë dhe është i vetmi opsion tuaj.

IPad i ri mbështet rrjetet celulare të shpejtë në botë gjatë – Përfshirja e rrjetet 4G LTE në SHBA dhe Canada.2 Kështu që ju mund të shfletoni, web përmbajtjen lumë, apo të shkarkoni një film në flakëron-të shpejtë shpejtësi. Gjithashtu punon në teknologjitë GSM / UMTS rrjetet mbarë botën duke përfshirë HSPA, e HSPA +, dhe DC-HSDPA – Rrjeteve shpejtë 3G atje. Ju do të shihni deri në 42 Mbps shpejtesi downlink me DC-HSDPA dhe deri në 21.1 Mbps me HSPA + e .3

Çfar na sjell iPad i ri?

Apple dje preznetoj iPad-in e tyre të gjeneratës së ardhëshme në eventin për media të mbajtur në qendrën e arteve Yerba Buena në San Francisco. Tani kompani i ka sqaruar gjërat dhe në mund të ju informojmë në detaje për përmbajtjen e kësaj paisje.

4G LTE:

Tani iPad mbështetet në teknologjin 4G LTE me shpejtësi që mund të arrijë deri në 72Mbps, që në shtetet e bashkuara ofrohet vetëm nga AT&T dhe Version. iPad i ri tani mbështet edhe HSPA+ që mund të arrij deri në 21 Mbps dhe HSDPA për shpejtësi deri 42Mbps.

Procesor Quad-Core A5X:

Sikur edhe diskutohej iPad tani do të procesoj me një A5X. Bën kuptim të shihet një procesor i përmirsuar që duhet ti jipte më shumë kuajfuqi këtij iPad të ri me Retina Display. A5X ka 4 herë më shumë performacë sesa ai i iPad 2 A5. Gjëja e mrekullueshme është që ky procesor i ri nuk do të konsumoj më shumë energji sesa ai paraprak, që duhet falënderuar ingjinierët e Apple për këtë.

Retina Display


Ashtu si diskutohej, iPad i ardëshëm do të ketë ekran retina (Retina Display) me 2048×1536 piksela. Që do të thot se do të kemi 246 piksela për një inq.

 

 

Kamerat e reja të improvizuara:

  • iPad tani posedon kamera  iSight, që duket se ka zëvendësuar kamerën e mëparshme të iPad që përdorej për komunikime FaceTime. iPad tani ka kamera shumë më të improvizuara sesa ato paraprake që duket se Apple  e ka sjellur sistemin e optikave nga iPhone 4S.
  • Auto-ekspozurë, auto-fokus, diktim i fytyrës automatik, detaje të mrekullueshme nga skaji në skaj dhe mbyllje AF.
  • Kamera HD me rezulucion prej 1080p për gjirim të videove shumë kualitative.

Gjuhët:

iPad i ri do të mbështes gjuhët si: Angleze, Frenge, Gjermane dhe natyrisht Japane. Apple shtoi një ikonë që sapo të shtypni dhe të flisni në këto gjuhë, ai do të filloj të shkruaj gjithqka që ju thoni.

Jetgjatësia e Baterisë:

Edhe pse me një procesor më të fuqishëm A5X, iPad i ri sjell po të njëjtën kohëzgjatje të baterisë që është 10 orë, apo për 4G 9 orë.

Çmimet:

iPad vetëm me WiFi :

  • 16GB $499
  • 32GB $599
  • 64GB $699

iPad me Wifi dhe 4G:

  • 16GB $629
  • 32GB $729
  • 64GB $829

Mundësitë e blerjes:

Para-Porosite filluan që nga dita e djeshme në vendet të cilat mund ti shihni në imigjin me lartë, kurse shum shpejt do të filloj shitjet anë e kënd botës

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s