Multimedia aplikacione

Video 2 PhotoiPhone, iPad
Ky program na jep mundësinë të eksportojmë fotografi nga një video që keni rrealizuar me iPhone-in ose iPad-in tuaj. Pasi zgjedhim videon nga Galeria e Fotove dhe Videove, programi do të na krijojë për çdo frame nga një fotografi dhe duke klikuar mbi të, mund ta ruajmë si foto. Ky program mund të shkarkohet falas për ditën e sotme.

Core Monitor, iPhone
Ndërsa ky program na jep mundësinë të monitorojmë aktivitetin e proçesorit të iPhone. Monitorimi ndodh në realtime si dhe pëveç monitorimit të proçesorit, ofron edhe monitorimin për memorien RAM, për memorien e masës si dhe të proçeseve në ekzekutim.

Satellite Transpoders, iPhone
Ky program na ofron një database ku përmbahen frekuencat satelitor të mijëra kanaleve televizive. Në këtë database përmbahen frekuencat satelitore të mbi 28.000 kanaleve televizive dhe mbi 3000 frekuenca Radio si dhe 180 Internet Provide. Sot mund ta shkarkoni falas nga App Store.

Photo String,iPhone
Photo String është një program që na jep mundësinë të rujmë në pozicion vertikal 2 ose më shumë fotografi. Pasi ta keni ruajtur sekuencën e fotografive atëherë mund ti nisim këto sekuenca drejtë Facebook apo Twitter. Ky program sot mund të shkarkohet falas nga App Store.

Flash Reader, iPhone, iPad
Ky program na lexon një file teksti. Ajo çfarë duhet të bëjmë është të kopjojmë tekstin mbi sfondin e progragramit e të shtypim Play. Automatikisht programi do të fillojë ta lexojë me zë për ju. Na ofrohen 2 mënyra të ndryshme leximi si dhe mundësina për ta modifikuar tekstin përpara se ta lexojmë. Sot mund ta shkarkoni falas nga App Store.

Crazy Monster Truck,iPhone, iPad
Kjo lojë i përket kategorisë së lojërave pa fund. Pasi  kein vjedhur paratë nga ndonjë bankë e vetmja mundësi për tu larguar nga policia është të ngisni një makinë super të madhe në autostradën pa fund dhe për të shpëtuar duhet të shkoni shumë larg. Kjo nuk do të jetë shumë e thjeshtë sepse policia dhe forca të tjera nuk do t’ju lejojnë të shkoni larg.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s