Printera

Laser Jet

Një printer me lazer është një Aksesor  kompjuterik që  prodhon tekst me cilësi të lartë dhe grafika në letër. Si me fotokopjuese digjitale dhe printera multifunksionale simbolit MFP), printeri me  lazer mund   të punësojë një proces te shpejte per  shtypjen e tekstit, por ndryshojnë nga makinat fotokopjuese analoge .

         

Deskjet është një emër i llojit për printera me laser te prodhuara nga Hewlett-Packard. Këto printera shkojnë nga familje të vogël për tek modelet e mëdha industriale, edhe pse modelet më të mëdha në varg janë  quajtur përgjithësisht  DesignJet.Macintosh-përputhshmerisht  ekuivalente u quajt si Deskwriter dhe konkuroi me StyleWriter Apple.

HP Deskjet printer 500 ka  ndërtuar-në typefaces dhe është kompatibil me fonts TrueType në Windows.HP Deskjet printer 500 printime në letër të zakonshme me një shpejtësi të shtypura deri në tri faqe për minutë.

OLL IN ONE PRINTERS


Ju mund të dëshironi të hidhni një Multifunction te gjitha në një printer dhe në konsideratë nëse keni nevojë për një që ka me shumë karakteristika. Ju do të duhet të shpenzojnë më shumë para të blerë këto objekte në baza individuale, dhe ata do të përdorin më shumë hapësirë. Një makinë multifunksionale mund të jetë një zgjedhje e mrekullueshme, sepse ju do të kurseni të holla dhe hapësirë, sepse ju do të merrni një makinë për kopje, faks dhe skanim. Nëse ju keni një zyrë në shtëpinë tuaj, këto janë disa nga gjërat që do të jetë shumë e rëndësishme për ju. Megjithatë, edhe nëse ju nuk bëni këto funksione janë të mira për të.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s