Rrjete interneti

ABISSNET


Abissnet eshte Provideri i Sherbimit te Internetit i pare dhe me i madh ne Shqiperi, i themeluar ne Mars 1998. Qe ne fillim ka qene provaideri i preferuar i institucioneve dhe korporatave. Ne fillimin e 2008 Abissnet ka nje mbulim prej 90% te territorit te Shqiperise me nje kombinim te fibres optike dhe transmetueseve wireless. Abissnet mund te ofroje sherbim interneti ne 100% te Tiranes me te njejtin kombinim ADSL ose Wireless ne varesi te pozicionit.
Rruga: Ismail Qemali, Pall. Abissnet, Tirane, Shqiperi
[ Tel: +355 4 225 60 01 ] [ fax: +355 4 225 60 02 ] [ Email: info@abissnet.al ] [ http://www.abissnet.al
AGIS


AGis Kompjuter eshte marke tregetare ne pronesi te InfoSoft Systems e rregjistruar prane Drejtorise se Patentave dhe Markave. AGis Kompjuter eshte certifikuar “Designed for Windows XP”. Ne 2007, AGis Kompjuter u certifikua Vista Premium. Ne shkurt 2005, InfoSoft Systems u certifikua ISO 9001-2000 per projektimin, prodhimin dhe suportin teknik te AGis Kompjuter.
Rruga: Murat Toptani. , Tirane, Shqiperi
[ Tel: +355 4 225 11 80 ] [ fax: +355 4 223 29 90 ] [ Email: infosoft@infosoftgroup.com.al ] [ http://www.infosoftgroup.com.al
Albtelecom


Albtelecom tashme eshte nje realitet i ri me kapacitete per te ndryshuar vetveten dhe i afte per te qene pjese e pandashme e zhvillimit teknologjik ne fushen e telekomunikacionit. I licensuar nga ERT per ofrimin e sherbimeve te telefonise fiske, qe prej vitit 1992, Albtelecom tashme ka vendosur superioritetin e padiskutueshem ne sherbimin e telefonise fikse.
Rruga: Myslym Shyri Nr. 42, Tirane, Shqiperi
[ Tel: +355 4 226 93 56 / 224 36 34 ] [ fax: +355 4 222 84 06 / 223 22 00 ] [ Email: info@albtelecom.al ] [ http://www.albtelecom.al
AMC


Leshimi i sinjalit te pare te telefonise celulare ne Shqiperi ne maj te 1996 lidhet me emrin e AMC. Privatizimi i suksesshem ne vitin 2000 i Albanian Mobile Communications do te ishte preludi i te gjitha arritjeve te saj te metejshme. 85 per qind e aksioneve jane blere nga Cosmote Telenor Consortium. Pjese e grupit Cosmote i cili zhvillon aktivitetin e tij ne pese vende te Evropes Juglindore, AMC ndjek si filozofi te saj nje politike te orientuar drejt klientit, me cmime konkurruese dhe sherbime bashkekohore qe mund te perdoren lehtesisht nga cdo njeri.
Rruga: Gjergj Legisi, Laprake, Tirane, Shqiperi
[ Tel: +355 4 227 50 00 ] [ fax: +355 4 227 52 43 ] [ Email: contact_us@amc.al ] [ http://www.amc.al
AMERICAN SHOP


Ketu do te gjeni kamera profesionale, aparate fotografike profesionale dhe amatore, video mixera, dvd, telefona cordles etj.
Rruga e Kavajes (Prane Ambulances Nr. 9), Tirane, Shqiperi
[ Tel: +355 69 23 79 556 ] [ fax: ] [ Email: amerikanshop@yahoo.com ]
Club Nokia


Club Nokia, dyqani ku do te gjeni telefonat celulare me cilesore, ipod, aparate fotografik dixhitale, kamera profesionale etj
Blv. Zogu I Pare,Nr 3/2 , Tirane, Shqiperi
[ Tel: +355 4 222 10 79
CT Computers


Distribuori i HP dhe jo vetem ne Shqiperi.
Rruga e Kavajes (Ish Parku i Udhetareve) , Tirane, Shqiperi
[ Tel: +355 4 227 26 82 ] [ fax: ] [ Email: info@ctcomputers.al ] [ http://www.comtradegroup.com
Eagle Mobile


Eagle Mobile eshte operatori me i ri i telefonise celulare qe eshte futur ne tregun shqiptar te telekomunikacionit.. Konsumatori shqiptar perfiton cilesi te larte sherbimi te besueshem, teknologjine me te fundit dhe oferta fantastike!
Rruga:Murat Toptani,Qendra e biznesit,kati 9-10, Tirane, Shqiperi
[ Tel: +355 4 229 01 00 ] [ fax: +355 4 229 01 90 ] [ Email: info@eaglemobile.al ] [ http://www.eaglemobile.al
EDS NETWORK


EDS network ka ne teritorin e Shqiperise nje rrjet prej 19 dyqanesh qe i administron vete dhe ku nje pjese e tyre jane dyqane vodafone dhe nje pjese EDS. EDS network ka gjithashtu dhe rreth 100 dyqane EDS ne bashkepunim me partnere te tjere.Produktet qe tregetohen ne keto dyqane jane produktet Vodafone dhe ato te elektronikes se imet si Celulare,karta memorie,aparate digitale fotografike,loptope dhe aksesore te tyre.
Rruga:Luigj Gurakuqi, pall 89/A, kati 10, Tirane, Shqiperi
[ Tel: +355 4 227 56 35 ] [ fax: +355 4 227 56 05 ] [ Email:http://www.eds.al
PROTON Sh.p.k.


Sandisk eshte kompania leader ne bote ne prodhimin e kartave te memories, USB/Flash dhe MP3 Player. Produktet e gjenerates se fundit jane multi funksionale pasi te shoqeruara me adaptore, gjejne nje vend te gjere perdorimi, si celulare, aparate fotografik dixhital gjithashtu edhe per te gjithe llojet e kompjuterave. Ajo tashme ndodhet si perfaqesi zyrtare nepermjet PROTON Sh.p.k. edhe ne Shqiperi & Kosove, per te plotesuar deshirat e te gjithe te apasionuarve te teknologjise
Rruga:Luigj Gurakuqi,pall 89/A Kati 10, Tirane, Shqiperi
[ Tel: +355 4 227 56 52/+355 69 40 56 546/7 ] [ fax: +355 4 227 56 05 ] [ Email: sandisk@rt-grp.com ] [ http://www.sandisk.com

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s