Sony Vaio

Artist me quad-core pushtet.16.4 “Sony Vaio VPC-F13Z1 / E me një CPU Intel Core i7 740QM dhe një NVIDIA GeForce GT 425M kartë grafike premton performancë të fortë. Shikoni se si ajo kryen në rresht tonë të testeve dhe atë që kjo ka të bëjë me ekran diktim dhe fishkëllimë zhurmave në shqyrtimin tonë të plotë.

F13z është padyshim një F-seri laptop. Këtu Sony shpreson të shënojë hapat me të lartë të performancës  ne kompjutera argëtues. Përveç notebook-ut Configurable si VPC të F13V5E ose VPC të F13XE, seri gjithashtu mbart ndër të tjera standbys-in e vjetër si VPC-F12Z1E/BI ose VPC të F11Z1 / e, ku ky i fundit nuk është më i shënuar në faqen e internetit Sony .

Të gjitha pajisjet e VAIO F-seri aktualisht në ofertë kanë një ekran 16.4 “me rezolucion të plotë HD si dhe një Blu-Ray shofer. Një GT GeForce 425M kujdeset për kryerjen 3D graphics korresponduese në shumë nga F-seri pajisjet duke përfshirë kontrollor tonë.

Sony Vaio VPC-F13Z1 / E në shqyrtimin tonë ishte e pajisur edhe me një  harddrive me shpejtësi 7200 r / min me 500 GB kapacitet, 8 GB ram dhe Core i7 740QM quad-core procesor nga Intel.

 http://www.youtube.com/watch?v=NKqz7qZnBx0&feature=player_embedded

Lidhshmëria
Sony Vaio VPC-F13Z ofron dy USB 3.0 lidhjet në skajit të djathtë tërastit në drejtim të para. Me që ne kemi vetëm ndryshim nga VPC tëF12Z në drejtim të pajisjeve interface. Kjo kishte për të bërë të bëjëme 2 USB 2.0 lidhjeve në të njëjtin pozicion. Duke shkuar përpara ne gjejmë dy folësit audio, domethënë një fole stereo mini dhe një portkombinuar stereo-, mini dhe optike audio për lidhjen kufje.
Majtas: prizë elektrike, sigurisë Kensington lock, RJ-45 (LAN), VGA,HDMI, eSATA/USB-2.0, ExpressCard/34, FireWire
Djathtas: kufje, mikrofon, 2x USB-3.0, Blue-Ray ndezjes, kaloni pushtet.
Komunikimi
Lidhjet tethered Ethernet mund të bëhet përmes Yukon Marvell88E8057 PCI-E Gigabit Ethernet (Contrller 10/100/1000MBit).IntelCentrino integruar i Avancuar-N 6200 AGN (abgn) WLAN modulmundëson lidhjet e rrjetit të shpejtë nëpërmjet WiFi-Hotspot kur në lidhje me infrastrukturën e duhur. Përveç kësaj, të dhënat mund të transferohen nga pajisje të vogla si PDAs telefonat mobil osenëpërmjet modulit të Foxconn-T77H114-BCM2070 Bluetooth (version 2.1 + EDR).
             Robust black display lid Engraved Vaio logo
                                                 High-performance thanks to Quad-Core i7 740QM CPU and Geforce GT 425M
Performancea
F13Z Vaio bazohet në chipset PM55 Express nga Intel. Pajisur me një Core i7-740QM, ajo ka një fund të lartë procesor quad-core përfletoret në bord e cila ka një normë relativisht të ulët orën e 1.73GHz dhe ofron 6MB cache L3 të.Por në sajë të Turbo Boost-teknologjisë, CPU është i aftë përoverclocking një thelbin individual deri në 2.93 GHz për aq kohë sakryerjen ftohje e laptopë është deri në detyrë. Me ndihmën eHyperthreading, Core i7-740QM mund të drejtuar deri në 8 fije të njëjtën kohë, duke e bërë përdorimin më efikas të tubacionitprocesor.

740QM ka një kontrollues të integruar kujtesës e cila operon DDR31066 dhe 1333 kujtime direkt. Modeli ynë testi ofron përmirësiminmaksimal prej tetë gigabajt memorie, ata duke qenë në formën e dykatër bare GB DDR SDRAM – PC3-10600 simbolit 1333 MHz).Dhe me versionin 64 bit të Windows 7 Home Premium, kjo sasi e madhe e kujtesës mund të trajtohen plotësisht dhe të përdoren në mënyrë efikase. Për më tepër, memorie kryesore mund të arrihen lehtë nëpërmjet përplasje të shërbimit në underside.

                                       Usable outdoors in the shade
 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s