Publikohen cmimet e para per iphone 5

iPhone

Ndërsa na ndan vetëm një ditë nga data 28 shtator, datë që do të shënojë shpërndarjen e këtij telefoni në 21 shtete të Evropës, dalin çmimet e para nga Apple. Në Itali një aparat i tillë me memorje 16gb do të kushtojë 729 euro. Ndërsa dy modelet e tjera 32 dhe 64 gb do të kushtojnë 100 euro më shumë.
Aktualisht ky celular mund të blihet vetëm në Gjermani dhe Francë me çmimin 659 euro. Pavarësisht jehonës së madhe që ju bë këtij telefoni për kompaninë Apple nuk janë realizuar aspak pritshmëritë.
Ata njoftuan se gjatë kësaj fundjave ishte parashikuar të shiteshin 10 milon iPhone ndërkohë që u shitën vetëm 5 milion aparate. Mideli i ri i telefonit inteligjent vjen për blerësit e përdoruesit me një ekran 4-inch, procesor dy herë më i shpejtë si dhe dizenjo më të hollë e më të gjatë.

 

 

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s